Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tlindz21's Rating My Rating
1
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
A Thin Line Between Love and Hate
Off the Hook
2
Martin Lawrence - You So Crazy 1994,  R)
Martin Lawrence - You So Crazy
Brother just chillen. I'm still cracking up
3
How to Be a Player 1997,  R)
How to Be a Player
You gotta see my boy in action
4
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
What most people do. Sex & Basketball
5
Crank 2006,  R)
Crank
White dude was sick
6
G 2002,  R)
G
Love movie, black film, step yo game up
7
Motives 2004,  R)
8
Kicking & Screaming 2005,  PG)
9
The Notebook 2004,  PG-13)
10
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
11
Life 1999,  R)
12
Martin Lawrence Live - Runteldat 2003,  R)
13
Mr. 3000 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments