My Favorite Movies


  tkupp5's Rating My Rating
1
Godspell 1973,  G)
2
It Happened One Night 1934,  Unrated)
3
The Passion of the Christ 2004,  R)
4
The Lion King 1994,  G)
5
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
6
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
7
On the Town 1949,  Unrated)
8
Finding Neverland 2004,  PG)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Excellent
10
His Girl Friday 1940,  Unrated)
11
Remember the Titans 2000,  PG)
12
A Walk to Remember 2002,  PG)
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
14
The Polar Express 2004,  G)
15
Pocahontas 1996,  G)
16
Monsters, Inc. 2001,  G)
17
Mulan 1998,  G)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Space Jam 1996,  PG)
20
The Italian Job 2003,  PG-13)
21
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
One of my favorite movies
22
Jesus Christ Superstar 1973,  G)
23
Chocolat 2000,  PG-13)
24
The Rookie 2002,  G)
25
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
26
Metropolis 1927,  PG-13)
27
Secret Window 2004,  PG-13)
28
I Married a Monster From Outer Space 1958,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments