Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tjhokolate's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
3
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
the first movie to scare me, it was so believable.
4
Underworld 2003,  R)
5
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
one of the most inspiring stories ever. it makes you feel that even the ordinary man on the street can live an extaordinary life.
6
Natural Born Killers 1994,  R)
7
City of Angels 1998,  PG-13)
8
Underworld: Evolution 2006,  R)
9
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
Don Juan DeMarco
i love love love this movie.
the ending is so bloody sweet.
10
Nick of Time 1995,  R)
Nick of Time
this is the movie that made me fall in love with johnny depp. everyone should see it.
11
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
12
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
13
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
14
Gladiator 2000,  R)
15
Matilda 1996,  PG)
16
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
17
Orphan 2009,  R)
Orphan
i like...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments