My Favorite Movies


  tizaki's Rating My Rating
1
Donnie Darko 2001,  R)
2
The Incredibles 2004,  PG)
3
Finding Nemo 2003,  G)
4
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
5
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
6
About a Boy 2002,  PG-13)
7
Love Actually 2003,  R)
8
Pretty Woman 1990,  R)
9
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
10
Braveheart 1995,  R)
11
Sin City 2005,  R)
12
The Matrix 1999,  R)
13
Saw II 2005,  R)
14
There's Something About Mary 1998,  R)
15
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
16
American Pie 1999,  R)
17
Spider-Man 2002,  PG-13)
18
Gladiator 2000,  R)
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
22
Spellbound 2002,  G)
23
Little Miss Sunshine 2006,  R)
24
Fight Club 1999,  R)
25
Pulp Fiction 1994,  R)
26
Forrest Gump 1994,  PG-13)
27
Shrek 2001,  PG)
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
29
Grease 1978,  PG)
30
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
31
V for Vendetta 2006,  R)
32
Transformers 2007,  PG-13)
33
The Shawshank Redemption 1994,  R)
34
The Godfather 1972,  R)
35
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
36
Saving Private Ryan 1998,  R)
37
American History X 1998,  R)
38
GoodFellas 1990,  R)
39
Batman Begins 2005,  PG-13)
40
50 First Dates 2004,  PG-13)
41
Remember the Titans 2000,  PG)
42
The Breakfast Club 1985,  R)
43
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
44
Top Gun 1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments