My Favorite Movies


  tixa13's Rating My Rating
1
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
:)
2
Minority Report 2002,  PG-13)
Minority Report
;)
3
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
;)
4
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
The Chronicles of Riddick
cool
5
XXX 2002,  PG-13)
XXX
:)
6
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
...nice
7
Constantine 2005,  R)
Constantine
cool
8
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
9
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
The Rundown (Welcome to the Jungle)
:)
10
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
11
Daredevil 2003,  PG-13)
12
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
:)
13
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
:)
14
Notting Hill 1999,  PG-13)
15
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
16
Pretty Woman 1990,  R)
17
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
18
Love Actually 2003,  R)
19
The Hours 2002,  PG-13)
20
The Others 2001,  PG-13)
The Others
:)
21
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
22
Collateral 2004,  R)
Collateral
:)
23
The Last Samurai 2003,  R)
24
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
cool
25
Vanilla Sky 2001,  R)
26
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
27
A Time to Kill 1996,  R)
28
While You Were Sleeping 1995,  PG)
29
The Lake House 2006,  PG)
30
8MM 1999,  R)
31
City of Angels 1998,  PG-13)
City of Angels
very nice
32
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
:)
33
Elektra 2005,  PG-13)
34
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
Message in a Bottle
:)
35
Walking Tall 2004,  PG-13)
Walking Tall
cool
36
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
37
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
38
The Guardian 2006,  PG-13)
The Guardian
:)
39
Con Air 1997,  R)
40
American Pie 1999,  R)
41
Flightplan 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments