My Favorite Movies
| titch280791's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 2 |
The Shining 1980, R) |
|
| 3 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 4 |
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) 2003, Unrated) |
|
| 5 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 6 |
Alexander 2004, R) |
|
| 7 |
Lords of Dogtown 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Dogtown and Z-Boys 2001, PG-13) |
|
| 9 |
A Love to Hide (Un amour a taire) 2005, Unrated) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |


















