My Favorite Movies
| tinycherub69's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
March of the Penguins 2005, G) |
|
| 4 |
Basic 2003, R) |
|
| 5 |
Collateral 2004, R) |
|
| 6 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Boys on the Side 1995, R) |
|
| 8 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 9 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 10 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 11 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 12 |
An Inconvenient Truth 2006, PG) |
|
| 13 |
Fahrenheit 9/11 2004, R) |
|
| 14 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 15 |
Monster 2003, R) |
|
| 16 |
Woman Thou Art Loosed 2004, R) |
|
| 17 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 19 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 20 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 21 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 22 |
The Spitfire Grill 1996, PG-13) |
|
| 23 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 24 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 25 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 26 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 27 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 28 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 29 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 30 |
Spanglish 2004, PG-13) |
|
| 31 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 32 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 33 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 34 |
Bill Cosby: Himself 1982, PG) |
|
| 35 |
Eddie Murphy Delirious 1983, Unrated) |
|
| 36 |
My Family 1995, R) |
|
| 37 |
The Milagro Beanfield War 1988, R) |
|
| 38 |
Lean on Me 1989, PG-13) |
|
| 39 |
Saw 2004, R) |
|
| 40 |
Crash 2005, R) |








































