My Favorite Movies
| tintin312000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dracula 2000 2000, R) |
|
| 2 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 3 |
Dracula - Dead and Loving It 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Bad Taste 1987, R) |
|
| 5 |
S.O.B. 1981, R) |
|
| 6 |
Tommy 1975, PG) |
|
| 7 |
Batman Forever 1995, PG-13) |
|
| 8 |
Saw 2004, R) |
|
| 9 |
Saw II 2005, R) |
|
| 10 |
Saw III 2006, R) |
|
| 11 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 12 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 13 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 14 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 16 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 17 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 18 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 19 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 20 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 21 |
Underworld 2003, R) |
|
| 22 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 23 |
The Long Kiss Goodnight 1996, R) |
|
| 24 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels , R) |
|
| 25 |
Secretary 2002, R) |
|
| 26 |
Public Enemies 2009, R) |
|
| 27 |
Attila 2001, Unrated) |
|
| 28 |
Sommersby 1993, PG-13) |
|
| 29 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 30 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 31 |
The Legend of Sleepy Hollow 1999, PG) |
|
| 32 |
Rob Roy 1995, R) |
|
| 33 |
Mrs. Parkington 1944, Unrated) |
|
| 34 |
Jailbait! 2000, R) |
|
| 35 |
Underworld: The Rise of the Lycans 2009, R) |
|
| 36 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 37 |
Death Race 2000 1975, R) |
|
| 38 |
Mother Night 1996, R) |
|
| 39 |
Reds 1981, PG) |
|
| 40 |
The Ugly Truth 2009, R) |
|
| 41 |
Gran Torino 2008, R) |
|
| 42 |
Punisher: War Zone 2008, R) |
|
| 43 |
These Old Broads 2001, Unrated) |
|
| 44 |
Pirates of the Caribbean 4 2012, Unrated) |
|
| 45 |
White Lies 2001, Unrated) |
|
| 46 |
Against All Odds 1984, R) |
|
| 47 |
Chopper 2000, R) |
|
| 48 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 49 |
Erik The Viking 1989, PG-13) |













































