My Favorite Movies
in NO particular order
| tingelim's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Lars and the Real Girl 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Once 2007, R) |
|
| 4 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 5 |
Penelope 2006, PG) |
|
| 6 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Must Love Dogs 2005, PG-13) |
|
| 9 |
In Her Shoes 2005, PG-13) |
|
| 10 |
American History X 1998, R) |
|
| 11 |
The Believer 2001, R) |
|
| 12 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 13 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Inkheart 2008, PG) |
|
| 16 |
Journey to the Center of the Earth 2008, PG) |
|
| 17 |
Bedtime Stories 2008, PG) |
|
| 18 |
Rory O'Shea Was Here (Inside I'm Dancing) 2004, R) |
|
| 19 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 20 |
The Reader 2008, R) |
|
| 21 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 22 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 23 |
Pitkä kuuma kesä 1999, Unrated) |
|
| 24 |
Highway 2001, R) |
























