My Favorite Movies
Give list a short description
| timolos's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Manhattan 1979, R) |
|
| 2 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 3 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 4 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 6 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 7 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 8 |
40 Days and 40 Nights 2002, R) |
|
| 9 |
Sunshine 2007, R) |
|
| 10 |
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985, PG-13) |
|
| 11 |
Chugyeogja (The Chaser) 2008, Unrated) |
|
| 12 |
Seven (Se7en) 1995, R) |












