My Favorite Movies
| timmer11's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 13 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 14 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 16 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 17 |
The Lion King 1994, G) |

















