My Favorite Movies
| timmel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 2 |
The Parent Trap 1998, PG) |
|
| 3 |
Alvin and the Chipmunks 2007, PG) |
|
| 4 |
School of Life 2005, PG) |
|
| 5 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 6 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 7 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 8 |
Boys Town 1938, Unrated) |
|
| 9 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 10 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 11 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
Don Bosco 2004, PG) |
|
| 14 |
Hancock 2008, PG-13) |
|
| 15 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 17 |
Firehouse Dog 2007, PG) |
|
| 18 |
Johnny Kapahala: Back on Board 2007, Unrated) |
|
| 19 |
Rules of Engagement 2000, R) |
|
| 20 |
The Prince of Egypt 1998, PG) |
|
| 21 |
The Mighty Ducks 1992, PG) |
|
| 22 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 24 |
Tendres cousines (Tender Cousins) (Cousins in Love) 1980, R) |
|
| 25 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
























