My Favorite Movies


  TiiNKiiSME's Rating My Rating
1
The Players Club 1998,  R)
The Players Club
Best Movie Ever Hands Down!!!
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
Dis is da cutest luv story evr!!!
3
Four Brothers 2005,  R)
4
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
"Grab my arm. No the other arm. My other arm!" lol
5
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
Dis is such a real movie!
6
Ray 2004,  PG-13)
Ray
So Sad *tear*
7
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
ALL TYM BEST LION KING MOVIE EVER!
8
The Little Mermaid 1989,  G)
9
A Goofy Movie 1995,  G)
A Goofy Movie
ONE OF MY FAVORTE MOVIES!!!
10
Woman Thou Art Loosed 2004,  R)
11
Love Don't Cost a Thing 2003,  PG-13)
Love Don't Cost a Thing
She never told dem ppl y he gave her the money!
12
Baby Boy 2001,  R)
Baby Boy
He do act lky a lil boy. Hence y da move is called Baby Boy
13
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
Madea Goes to Jail
Let's Go 2 Jail!
14
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
Madea's Family Reunion
I give all Madea movies 5 stars!
15
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)
16
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
17
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
20
Freedom Writers 2007,  PG-13)
21
Step Up 2006,  PG-13)
22
Mighty Joe Young 1998,  PG)
Mighty Joe Young
That is such a great movie! I haven't seen it in 4ever! Now I feel lyk wachn it!!!
23
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
It ain't all dat
24
Aladdin 1992,  G)
Aladdin
I lyk so many of the songs in here. "Prince Ali"

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments