My Favorite Movies
| tigrlily's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 5 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Proof 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 9 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 11 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 13 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Urban Cowboy 1980, PG) |
|
| 16 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Prime 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |




















