My Favorite Movies


  tigrehobbes's Rating My Rating
1
A Fish Called Wanda 1988,  R)
2
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
I LOVED IT! It was funny and clearly not a typical action movie.
3
Bottle Rocket 1996,  R)
4
Rat Race 2001,  PG-13)
5
I Love You to Death 1990,  R)
6
The Client 1994,  PG-13)
7
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
8
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
9
Groundhog Day 1993,  PG)
10
While You Were Sleeping 1995,  PG)
11
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
Bournet on olleet omia lemppareita, ja tämä on paras kolmesta. Kyllä. Juuri katsoin tämän leffan, ja koko leffan oli sellainen olo että "että on hyvä leffa". Tosin Annalle taas mainittakoon, ettei tätä voi katsoa katsomatta aiempia elokuvia, tosin olitkohan viime leffassa mukana teatterissa---?
I've loved all three Bourne movies but I think this one is my favourite! It didn't disappoint me in anyway, a perfect action movie, a perfect triqual!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments