My Favorite Movies
| tiggercrazee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 2 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 3 |
Bugsy Malone 1976, G) |
|
| 4 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 5 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 6 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Scream 1996, R) |
|
| 8 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 9 |
Four Eyed Monsters 2005, Unrated) |
|
| 10 |
Dedication 2007, R) |
|
| 11 |
Love and Other Disasters 2006, R) |
|
| 12 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 13 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 14 |
Duets 2000, R) |
|
| 15 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 16 |
Old School 2003, R) |
|
| 17 |
Sin City 2005, R) |

















