My Favorite Movies


  Tigger83176's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Untamed Heart 1993,  PG-13)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
Elizabethtown 2005,  PG-13)
7
Sidekicks 1993,  PG)
8
Ladybugs 1992,  PG-13)
9
The Neverending Story 1984,  PG)
10
The Neverending Story II: The Next Chapter 1990,  PG)
11
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
12
The Outsiders 1983,  PG)
13
A League of Their Own 1992,  PG)
14
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
15
Benny & Joon 1993,  PG)
16
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
17
8 Seconds 1994,  PG-13)
18
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
19
Doc Hollywood 1991,  PG-13)
20
Encino Man 1992,  PG)
21
Son in Law 1993,  PG-13)
22
In the Army Now 1994,  PG)
23
Jury Duty 1995,  PG-13)
24
The Scorpion King 2002,  PG-13)
25
Michael 1996,  PG)
26
Free Willy 1993,  PG)
27
Free Willy 2: The Adventure Home 1995,  PG)
28
Free Willy 3: The Rescue 1997,  PG)
29
The Crow 1994,  R)
30
The Crow: City of Angels 1996,  R)
31
The Crow - Salvation 2000,  R)
32
City of Angels 1998,  PG-13)
33
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
34
The Santa Clause 1994,  PG)
35
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
36
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments