My Favorite Movies


  tiger1912's Rating My Rating
1
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
First Blood (Rambo: First Blood)
one of the best movies ever if not the best
2
Garfield - The Movie 2004,  PG)
Garfield - The Movie
the funniest thing in a long time other than garfield 2 wot i couldn't find to rate
3
Rambo III 1988,  R)
Rambo III
bad ass
4
The Vikings 1958,  Unrated)
The Vikings
exellent
5
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
Rambo: First Blood Part II
the best trilogy ever
6
Pulp Fiction 1994,  R)
7
Reservoir Dogs 1992,  R)
8
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
saw it twice a cinima and bought the dvd straight away exelent totally awsome
9
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
buzzing
10
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
not quiteas funny as ice age 2 but still in my top 10
11
Shrek 2001,  PG)
Shrek
cool but like ice age not as good as the sequil
12
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
cool ivan drago is rather evil he killed apollo arg but other than that exellent film
13
Rocky III 1982,  PG)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
cool but wots with the 1 year climax you gota wait a year odd to find out wot happens real annoying

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments