My Favorite Movies


  tienweiwei's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
i love shia labeouf!
2
The Blind Side 2009,  PG-13)
3
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
Sherlock Holmes
Wached twice.. Looking forward to sequel!
4
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
I am so watching the AVENGERS!!
5
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
Funny like shit and loved Neil Patrick Harris!!
6
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Heath Ledger looked so cute in nurse dress!
7
Sydney White 2007,  PG-13)
8
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
watched twice and still so nice!!
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Although that day i watched in theatres, i was in a bad mood, the movie was great!! Did you watch the after credits?? I missed it!! i'll catch it again soon.. you must watch the after credits!!
10
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
Even better than STEP UP!!!
11
Harold and Kumar Go to White Castle ,  R)
12
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
13
Step Up 2006,  PG-13)
14
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Very funny!! Watch the twist of Amanda and Channing relationship when Amanda 'was' a guy!!
15
Stick It 2006,  PG)
Stick It
Very inspiring!!
16
Accepted 2006,  PG-13)
17
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
18
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
19
Spider-Man 2002,  PG-13)
20
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
21
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
22
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
My favourite!!
23
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
One of my favourite movies!! Adam's love for Drew was incredible!!
24
Deuce Bigalow: Male Gigolo 1999,  R)
25
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
26
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
27
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
28
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
One of the movies that I would watch over and over again!!
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
31
White Chicks 2004,  PG-13)
32
The Pacifier 2005,  PG)
33
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
Very exciting!!
34
Meet the Parents 2000,  PG-13)
35
The Little Rascals 1994,  PG)
The Little Rascals
VERY FUNNY AND CUTE!! Best children movie I've ever watched!!
36
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments