My Favorite Movies


  Tiddly's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Awesome movie, action never ending and still has good relations to the original cartoon. A must see for anyone who is interested in this type of film!!! Can't wait for the sequel!!
2
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
There is some pretty bad acting at times, but it is still hell funny!! It wasn't what I imagined - but I was still impressed. Good for a laugh - for both guys and girls!!
3
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
This is such a cute film, a little sad near the ending but I LOVE it!!! Would have to be one of my fav's
4
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
So sweet, a great modern day fairytale.
5
The Ugly Truth 2009,  R)
The Ugly Truth
Typical romantic comedy but very well produced. Is a new favourite of mine!
6
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
Excellent!!!
7
Double Jeopardy 1999,  R)
8
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
This is one of my all time fave's. Totally awesome!!!
9
Serendipity 2001,  PG-13)
10
The Wedding Planner 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments