Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. thooyavanrani
  2. thooyavan

Give list a short description

  thooyavanrani's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
johnny depp acting superb
2
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
its one of the depicts ancient time kingdom
3
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
my fav supercomic hero
4
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
5
Rocky 1976,  PG)
Rocky
sylvester rocks in this film
6
The Matrix 1999,  R)
7
Hancock 2008,  PG-13)
Hancock
sure adding gems to throne for film to wills smith
8
The Incredible Hulk: Death in the Family (The Return of the Incredible Hulk) 1977,  Unrated)
The Incredible Hulk: Death in the Family (The Return of the Incredible Hulk)
next block buster
9
The Trial of the Incredible Hulk 1989,  Unrated)
The Trial of the Incredible Hulk
scientific sense film deals abt concept called GENETICS
10
Predator 1987,  R)
Predator
aronld stunts in this film is very abnormal
11
Gangs of New York 2002,  R)
Gangs of New York
interseting to watch
12
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
awesome smith

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments