My Favorite Movies


  thisgirlabz's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
that was quite possibly the best film ive wtached in ages
2
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
so sad ive watched this movie like 300 times now and i still cry
3
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
another funny movie but some bits may be a it disturbing lol
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
great movie good effects but it does drag on a bit in some parts
5
Saw II 2005,  R)
Saw II
this is a great horror but not to be watched if your scared when you watch horrors
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
good film but i find it very sexist in parts lol oj
7
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
funny but sad in parts
8
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
good but its old now :(
9
Braveheart 1995,  R)
10
Shrek 2001,  PG)
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Grease 1978,  PG)
14
Mean Girls 2004,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
17
50 First Dates 2004,  PG-13)
18
Saving Private Ryan 1998,  R)
19
Love Actually 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments