My Favorite Movies
| thesweetlamb's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 2 |
All About Eve 1950, PG) |
|
| 3 |
Sunset Boulevard 1950, Unrated) |
|
| 4 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 6 |
Mask 1985, PG-13) |
|
| 7 |
Evita 1996, PG) |
|
| 8 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 9 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 10 |
Madonna - Truth or Dare 1991, R) |










