My Favorite Movies
Give list a short description
| theonering13's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 13 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 14 |
The Forbidden Kingdom 2008, PG-13) |
|
| 15 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 16 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 17 |
King Arthur 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Transformers 2007, PG-13) |


















