My Favorite Movies
| Theo2689's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Last Dragon 1985, PG-13) |
|
| 2 |
The Rocketeer 1991, PG) |
|
| 3 |
The Shadow 1994, PG-13) |
|
| 4 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 5 |
Brick 2006, R) |
|
| 6 |
Big 1988, PG) |
|
| 7 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 8 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 9 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 10 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 11 |
Scarface 1932, PG) |
|
| 12 |
Scarface 1983, R) |
|
| 13 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 14 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 16 |
Something the Lord Made 2004, Unrated) |
|
| 17 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 18 |
Hook 1991, PG) |
|
| 19 |
Idlewild 2006, R) |
|
| 20 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 21 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 23 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 24 |
Grease 1978, PG) |
|
| 25 |
Jackass 2.5 2007, R) |
|
| 26 |
The Heroic Trio (Dung fong saam hap) 1992, R) |


























