My Favorite Movies
| themaster994's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dragon: The Bruce Lee Story 1993, PG-13) |
|
| 2 |
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971, R) |
|
| 3 |
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973, R) |
|
| 4 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 5 |
American Samurai 1992, R) |
|
| 6 |
Game of Death 1978, R) |
|
| 7 |
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000, Unrated) |
|
| 8 |
The Intercepting Fist 2001, Unrated) |
|
| 9 |
Bruce Lee and Kung Fu Mania 2001, Unrated) |
|
| 10 |
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) 1972, R) |










