My Favorite Movies


  thelorinator's Rating My Rating
1
Two-Lane Blacktop 1971,  R)
2
Rock Star 2001,  R)
3
School of Rock 2003,  PG-13)
4
Rock 'n' Roll High School 1979,  PG)
5
This Is Spinal Tap 1984,  R)
6
Metal: A Headbanger's Journey 2005,  R)
7
Mary Poppins 1964,  G)
8
Iron Eagle 1985,  PG-13)
Iron Eagle
awesome
9
The Breakfast Club 1985,  R)
10
Freaky Friday 1976,  G)
Freaky Friday
it be on tcm movies next month
11
Charlie, the Lonesome Cougar 1967,  G)
12
Tomboy 1985,  R)
13
Private School 1983,  R)
14
Almost Famous 2000,  R)
15
Corvette Summer 1978,  PG)
16
Alice in Wonderland 1951,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments