My Favorite Movies


  thejodisofire's Rating My Rating
1
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
2
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
3
ATL 2006,  PG-13)
4
I Can Do Bad All By Myself 2009,  PG-13)
5
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
6
Mean Girls 2004,  PG-13)
7
Meet the Browns 2004,  Unrated)
8
Next Friday 2000,  R)
9
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
10
Woo 1998,  R)
Woo
..Oldie But Goddy
11
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
12
How to Be a Player 1997,  R)
How to Be a Player
...Who Dont Luv This Movie
13
Bones 2001,  R)
Bones
...This Shit Had Me Scared
14
The Tigger Movie 2000,  G)
15
Rush Hour 1998,  PG-13)
16
Money Talks 1997,  R)
Money Talks
I Luv Chris
17
Belly 1998,  R)
Belly
..My Baby Method Man N This
18
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
19
Antwone Fisher 2002,  PG-13)
Antwone Fisher
I Luv This
20
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
21
Lilo & Stitch 2003,  G)
22
Juice 1992,  R)
Juice
This My Shit
23
Poetic Justice 1993,  R)
24
Assault on Precinct 13 2005,  R)
25
House Party 1990,  R)
26
House Party 3 1994,  R)
27
House Party 2 1991,  R)
28
House Party 4: Down to the Last Minute 2001,  R)
29
Class Act 1992,  PG-13)
Class Act
Luv It
30
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
31
Sister Act 1992,  PG)
32
Glory Road 2006,  PG)
33
The Siege 1998,  R)
34
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
35
Jeepers Creepers 2001,  R)
36
The Green Mile 1999,  R)
37
8 Mile 2002,  R)
38
Dead Silence 2006,  R)
39
Woman Thou Art Loosed 2004,  R)
40
Dave Chappelle's Block Party 2006,  R)
41
A Low Down Dirty Shame 1994,  R)
42
Dirty Deeds 2005,  PG-13)
43
Ladder 49 2004,  PG-13)
Ladder 49
...I Cried On This Movie
44
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
45
Toy Story 2 1999,  G)
46
Toy Story 1995,  G)
47
State Property 2002,  R)
State Property
Get Down R Lay Down
48
State Property 2 2005,  R)
State Property 2
..U Fig-Ah-Deal Me
49
Freddy vs. Jason 2003,  R)
50
Scooby-Doo 2002,  PG)
51
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
52
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
53
Crash 2005,  R)
54
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
55
The Omen 2006,  R)
56
Baby Boy 2001,  R)
Baby Boy
...Jody My Jodi
57
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
58
Scarface 1932,  PG)
59
Hustle & Flow 2004,  R)
60
Scary Movie 2000,  R)
61
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
62
Scary Movie 2 2001,  R)
63
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
64
Date Movie 2006,  PG-13)
65
American Pie 1999,  R)
66
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
67
American Pie 2 2001,  R)
68
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
69
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
70
Casper 1995,  PG)
71
Shrek the Third 2007,  PG)
72
Shrek 2001,  PG)
73
House of Wax 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments