My Favorite Movies


  thejboss's Rating My Rating
1
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
2
Transformers 2007,  PG-13)
3
Transformers Energon: Omega Supreme 2004,  Unrated)
4
Transformers Energon: Shockblast Unleashed 2004,  Unrated)
5
Beast Wars - Transformers 2002,  Unrated)
6
Transformers Energon - The Return of Megatron 2004,  Unrated)
7
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning 2001,  Unrated)
8
Dragonball Z 5: Tobikkiri no saikyō tai saikyō (Cooler's Revenge) 2001,  Unrated)
9
Digimon - The Movie 1999,  PG)
10
The Crow 1994,  R)
11
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
12
The Crow: Stairway to Heaven ,  G)
13
The Crow: City of Angels 1996,  R)
14
The Crow - Salvation 2000,  R)
15
The Minus Man 1999,  R)
16
Ghostbusters 1984,  PG)
17
Ghostbusters 2 1989,  PG)
18
The Matrix 1999,  R)
19
The Matrix Reloaded 2003,  R)
20
The Matrix Revolutions 2003,  R)
21
Sexual Matrix 1999,  R)
22
Armitage - Dual Matrix 2002,  R)
23
Armitage III - Poly-Matrix 1997,  Unrated)
24
Avatar (Cyber Wars) (Matrix Hunter) 2004,  PG-13)
25
Beverly Hills Cop 1984,  R)
26
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
27
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
28
The Beverly Hillbillies 1993,  PG)
29
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
30
Where the Red Fern Grows 1974,  G)
31
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
32
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
33
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
34
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
35
The Medallion 2003,  PG-13)
36
Rush Hour 1998,  PG-13)
37
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
38
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
39
Rumble in the Bronx 1996,  R)
40
Mr. Nice Guy (Yat goh hiu yan) 1998,  PG-13)
41
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
42
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
43
The Tuxedo 2002,  PG-13)
44
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
45
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
46
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
47
True Lies 1994,  R)
48
Jingle All the Way 1996,  PG)
49
Red Sonja 1985,  PG-13)
50
Collateral Damage 2002,  R)
51
Junior 1994,  PG-13)
52
Conan the Barbarian 1982,  R)
53
The 6th Day 2000,  PG-13)
54
Predator 1987,  R)
55
Last Action Hero 1993,  PG-13)
56
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
57
Beyblade - Fierce Battle 2005,  Unrated)
58
Shin kidō senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) 1998,  Unrated)
59
Kidō senshi Gandamu: Gyakushū no Shā (Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack) ,  Unrated)
60
Kidō senshi Gundam F91 (Mobile Suit Gundam F91) ,  PG-13)
61
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
62
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
63
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
64
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW) 2001,  Unrated)
65
Last Order: Final Fantasy VII 2005,  Unrated)
66
Fainaru fantajī X (Final Fantasy X) 2001,  Unrated)
67
Legend of the Crystals based on Final Fantasy (Volume 1) 1994,  Unrated)
68
Legend of the Crystals based on Final Fantasy (Volume 2) 1994,  Unrated)
69
Final Destination 2000,  R)
70
Final Destination 2 2003,  R)
71
Highlander III: The Sorcerer (Highlander: The Final Dimension) 1993,  R)
72
Star Trek V - The Final Frontier 1989,  PG)
73
Highlander 1986,  R)
74
Highlander - Endgame 2000,  R)
75
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) 1991,  R)
76
Highlander: The Source 2006,  R)
77
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)
78
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
79
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
80
Star Trek - Nemesis 2002,  PG-13)
81
Star Trek Generations 1994,  PG)
82
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991,  PG)
83
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982,  PG)
84
Star Trek IV - The Voyage Home 1986,  PG)
85
Star Trek III - The Search for Spock 1984,  PG)
86
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
87
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
88
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
89
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
90
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
91
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
92
Lilo & Stitch 2003,  G)
93
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
94
Stitch! The Movie 2003,  G)
95
Leroy & Stitch 2006,  G)
96
Batman 1989,  PG-13)
97
Batman: Mask Of The Phantasm 1993,  PG)
98
Batman Returns 1992,  PG-13)
99
Batman & Robin 1997,  PG-13)
100
Batman Forever 1995,  PG-13)
101
Blade 1998,  R)
102
Blade: Trinity 2004,  R)
103
Blade II 2002,  R)
104
Braveheart 1995,  R)
105
Back to the Future 1985,  PG)
106
Back to the Future Part II 1989,  PG)
107
Back to the Future Part III 1990,  PG)
108
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments