My Favorite Movies
| thehizki's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Bicentennial Man 1999, PG) |
|
| 5 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 6 |
Sin City 2005, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 8 |
300 2007, R) |
|
| 9 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 10 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 12 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Dogma 1999, R) |
|
| 14 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 15 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |















