My Favorite Movies


  thehellbitch's Rating My Rating
1
Dirty Harry 1971,  R)
2
Lonesome Dove 2002,  Unrated)
3
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001,  R)
4
Tombstone 1993,  R)
5
Ride with the Devil 1999,  R)
6
Streets of Laredo 1949,  Unrated)
7
Mr. Toad's Wild Ride ,  PG)
8
Hogfather 2007,  Unrated)
9
Hot Fuzz 2006,  R)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
Being John Malkovich 1999,  R)
16
The Mummy 1999,  PG-13)
17
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
18
Gladiator 2000,  R)
19
Van Helsing 2004,  PG-13)
20
Willow 1988,  PG)
21
Sleepy Hollow 1999,  R)
22
Shaun of the Dead 2004,  R)
23
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
24
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
25
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
26
Sharpe's Rifles 1993,  Unrated)
27
Due South: Call of the Wild 1994,  Unrated)
28
Cats: The Musical 1998,  G)
29
Sharpe's Challenge 2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments