Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  TheGreenMan's Rating My Rating
1
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
2
Men in Black II 2002,  PG-13)
3
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
4
X-Men 2000,  PG-13)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
9
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Die Another Day 2002,  PG-13)
14
GoldenEye 1995,  PG-13)
15
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
16
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
17
Forrest Gump 1994,  PG-13)
18
The Matrix 1999,  R)
19
Grease 1978,  PG)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
22
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
23
Goldfinger 1964,  PG)
24
Live and Let Die 1973,  PG)
25
You Only Live Twice 1967,  PG)
26
Monty Python Live at the Hollywood Bowl 1982,  R)
27
Thunderball 1965,  PG)
28
Dr. No 1962,  PG)
29
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
30
The Living Daylights 1987,  PG)
31
A View to a Kill 1985,  PG)
32
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
33
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
34
The Spy Who Loved Me 1977,  PG)
35
Moonraker 1979,  PG)
36
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
37
On Her Majesty's Secret Service 1969,  PG)
38
For Your Eyes Only 1981,  PG)
39
Philadelphia 1993,  PG-13)
40
The Terminal 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments