My Favorite Movies


  theearmada's Rating My Rating
1
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Tis movie is ew.but hilarious!
2
The Illusionist 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
The Longest Yard 2005,  PG-13)
7
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
8
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
9
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
11
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
13
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
14
Shrek the Third 2007,  PG)
15
Shrek 2001,  PG)
16
Shrek 2 2004,  PG)
17
Tuck Everlasting 2002,  PG)
18
A Cinderella Story 2004,  PG)
19
The Notebook 2004,  PG-13)
20
A Walk to Remember 2002,  PG)
21
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
22
Saw III 2006,  R)
23
Saw II 2005,  R)
24
Saw 2004,  R)
25
The Others 2001,  PG-13)
26
Finding Nemo 2003,  G)
27
The Descent 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments