My Favorite Movies
| theduke39's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harvey 1950, Unrated) |
|
| 2 |
The Devil's Brigade 1968, Unrated) |
|
| 3 |
Maurice Richard (The Rocket) 2007, PG) |
|
| 4 |
Romeo and Juliet 1968, PG) |
|
| 5 |
Jesus of Nazareth , Unrated) |
|
| 6 |
True Grit 1969, G) |
|
| 7 |
Gettysburg 1993, PG) |
|
| 8 |
Rio Bravo 1959, Unrated) |
|
| 9 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 10 |
Slap Shot 1980, R) |
|
| 11 |
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968, PG-13) |











