My Favorite Movies


  thedoctor2k7's Rating My Rating
1
Grindhouse (Grindhouse: Double Feature) (Grind House) ,  PG)
Grindhouse (Grindhouse: Double Feature) (Grind House)
wow tarintino and rodriguize together wow awarsome films guys
2
Death Proof 2007,  R)
Death Proof
death proof=amazing go and seee it
3
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror)
so awarsome
4
Superman 1978,  PG)
Superman
this is the best film ever made forget star wars or indiana jones superman is the god of all films
5
Superman Returns 2006,  PG-13)
6
Superman: Doomsday 2007,  PG-13)
Superman: Doomsday
this is what a film should be
7
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
this is one funny film so screw what the critics say about it go and see it
8
Superman II: The Richard Donner Cut 2006,  PG)
Superman II: The Richard Donner Cut
this is better then the version that richard lester came out with and it proves that donner+superman=box office hit
9
Ultimate Avengers: The Movie 2006,  PG-13)
Ultimate Avengers: The Movie
this is one good animated film but it's to short for my liking
10
Hellboy Animated: Sword of Storms 2006,  Unrated)
Hellboy Animated: Sword of Storms
a gd animated spin-off from a popular film
11
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
this film still gives me nightmares
12
Holiday on the Buses 1974,  Unrated)
Holiday on the Buses
not that funny but still good
13
Mutiny on the Buses 1972,  PG)
Mutiny on the Buses
the best out of the three
14
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
15
Hellboy Animated: Iron Shoes 2007,  Unrated)
16
Hellboy Animated: Blood and Iron 2007,  Unrated)
Hellboy Animated: Blood and Iron
looks gd
17
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
this is a film filled with heart and emotion it's so good a recomend this film it's so good
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
best out of the six movies by far
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
21
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
22
Doctor Strange 2007,  PG-13)
23
National Lampoon Presents Dorm Daze 2003,  R)
National Lampoon Presents Dorm Daze
brillant
24
National Lampoon's Dorm Daze 2 2006,  R)
National Lampoon's Dorm Daze 2
not as good as the first
25
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
a fantastic sequal to a fantastic film and can any see were stan lee in this film
26
Halloween 2007,  R)
Halloween
scary as hell
27
Meet the Spartans 2008,  PG-13)
Meet the Spartans
this is so funny
28
Species: The Awakening 2007,  Unrated)
Species: The Awakening
not that gd
29
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
The Super Mario Bros.
it's an ok film
30
Recess: School's Out 2001,  G)
Recess: School's Out
luuuuuuuuuuuuuvvvvvvvvvvvvv it
31
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
just as i rember them
32
St. Trinian's 2007,  PG-13)
St. Trinian's
luved it
33
The Marine 2006,  PG-13)
34
See No Evil 2006,  R)
See No Evil
awarsome
35
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
scarry as hell
36
WWE: Trish Stratus - 100% Stratusfaction 2003,  Unrated)
37
The Monday Night War: WWE Raw vs. WCW Nitro 2004,  Unrated)
38
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
the best harry potter film yet this shows that harry does have a dark side to him
39
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
it was gd but the first was the best
40
The Scorpion King 2002,  PG-13)
The Scorpion King
luv it
41
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
soo fucking scary
42
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
luv it
43
Kim Possible: So the Drama 2005,  G)
Kim Possible: So the Drama
kwl film
44
Super Sweet 16: The Movie 2007,  Unrated)
Super Sweet 16: The Movie
an ok film
45
Hogfather 2007,  Unrated)
Hogfather
awarsome adaptation
46
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
great film
47
Epic Movie 2007,  PG-13)
Epic Movie
this film is so funny
48
Family Guy - Blue Harvest 2008,  Unrated)
Family Guy - Blue Harvest
luved it
49
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
this is frekin funny
50
The League of Gentlemen's Apocalypse 2005,  R)
51
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
funny
52
Spy Hard 1996,  PG-13)
Spy Hard
like it
53
Little Hercules in 3-D 2006,  PG)
54
Knight Rider 2008,  Unrated)
Knight Rider
it's a gd pilot conisdering it's a tv-movie it's gd
55
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
it's so gd
56
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
luved it
57
Batman Returns 1992,  PG-13)
Batman Returns
great sequal
58
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
this has gd villans but thats it and did anyone notice the hint to superman and orgial batman series
59
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
Wes Craven's New Nightmare
the best one since part 1
60
Batman 1989,  PG-13)
Batman
just as batman was meant to be
61
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
luv it
62
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
the best one since the first
63
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
Freddy's Dead - The Final Nightmare
it's so bad
64
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
gd sequal
65
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
Friday the 13th Part 2
an instend classic can't wait for the remake
66
Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film 2006,  Unrated)
Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film
looks gd
67
Wayne's World 1992,  PG-13)
Wayne's World
classic
68
Scream 1996,  R)
Scream
sweet
69
Scream 2 1997,  R)
Scream 2
it was gd but the first was better
70
Scream 3 2000,  R)
Scream 3
this is a gd film
71
St Trinians ,  Unrated)
72
X-Men Origins: Magneto 2011,  Unrated)
X-Men Origins: Magneto
looks gd
73
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
luv it
74
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie
a cult classic
75
Speed Racer 2008,  PG)
Speed Racer
look gd
76
The Invincible Iron Man 2007,  PG-13)
The Invincible Iron Man
this is a great introduction to the iron man world
77
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
78
Wonder Woman 1974,  Unrated)
Wonder Woman
bring on the animated film
79
Batman: Gotham Knight ,  Unrated)
80
Wonder Woman 2011,  Unrated)
81
Justice League: Mortal 2011,  Unrated)
82
Futurama: Bender's Big Score 2007,  PG)
Futurama: Bender's Big Score
gd film
83
Hook 1991,  PG)
Hook
luv it
84
Halloween ,  Unrated)
85
The Italian Job 2003,  PG-13)
86
Inspector Gadget 1999,  PG)
Inspector Gadget
gd family film
87
El Mariachi 2001,  R)
El Mariachi
sweet it's a classic
88
Desperado 1995,  R)
89
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
90
Blade 1998,  R)
Blade
classic luv it
91
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
Bill & Ted's Excellent Adventure
classic
92
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
Bill & Ted's Bogus Journey
gd
93
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
Wayne's World 2
funny as hell
94
Zombie Strippers 2008,  R)
Zombie Strippers
kwl
95
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark)
classic film
96
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
Indiana Jones and the Temple of Doom
bloody awarsome film
97
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
Indiana Jones and the Last Crusade
best of the four
98
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
freaky classic
99
Child's Play ,  G)
Child's Play
should be scary
100
Justice League: The New Frontier 2007,  PG-13)
Justice League: The New Frontier
looks gd
101
Terminator Salvation 2009,  PG-13)
Terminator Salvation
i'll see it just cause the guy from planet terror is init
102
Iron Man 2 ,  Unrated)
Iron Man 2
sweet
103
Captain America: The First Avenger 2011,  PG-13)
Captain America: The First Avenger
could be gd
104
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
luv it
105
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior 2008,  PG-13)
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior
it wont be gd without the rock
106
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
fucking awarsome film
107
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
ok it has lots of action which is good plus eva mendes which is awarsome
108
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
not that good
109
Elektra 2005,  PG-13)
Elektra
i liked this movie
110
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
High School Musical 3: Senior Year
gd be gd
111
Goosebumps ,  Unrated)
Goosebumps
i'll go to see it
112
Minutemen 2008,  Unrated)
Minutemen
was alright
113
Star Wars: The Clone Wars 2008,  PG)
Star Wars: The Clone Wars
look great gorge would be proud
114
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
luv it
115
The Flintstones 1994,  PG)
The Flintstones
classic
116
The Flintstones in Viva Rock Vegas 2000,  PG)
The Flintstones in Viva Rock Vegas
not as gd as the first
117
On the Buses 1971,  PG)
On the Buses
classic fun
118
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
i luved this movie it's gd to see indi bk on screen it's ben 2 long
119
Superman: Man of Steel 2012,  Unrated)
Superman: Man of Steel
sweet one more superman
120
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
looks funny
121
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
i luved this film and steven spielberg worked on it
122
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
luved it
123
Back to the Future 1985,  PG)
Back to the Future
luved luved luved it
124
The Smurfs 2011,  PG)
The Smurfs
bout time
125
The Adventures of Tintin 2011,  PG)
The Adventures of Tintin
might be gd
126
The Final Destination 2009,  R)
The Final Destination
yes yes yes
127
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2) 2008,  PG-13)
The X-Files: I Want to Believe (The X Files 2)
looks gd i'm not even a fan
128
Sweeney Todd 2005,  Unrated)
Sweeney Todd
was so gd
129
Spider-Plant Man 2005,  Unrated)
Spider-Plant Man
brillient film
130
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
was so gd and scary and the music was gd
131
The Hobbit: An Unexpected Journey 2012,  Unrated)
The Hobbit: An Unexpected Journey
not even out so no comment
132
American Pie 1999,  R)
American Pie
very funny
133
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
American Pie Presents - Band Camp
this was gd
134
American Wedding 2003,  R)
American Wedding
not as good as the second one
135
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
American Pie Presents: Beta House
best out of the new ones
136
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
American Pie 5: The Naked Mile
it was gd
137
Kidulthood 2005,  R)
Kidulthood
this film is so hardhitting it just describes teens in britain 2day
138
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
one of the best marvel films
139
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
X2: X-Men United
not as good as the first
140
Supergirl 1984,  PG)
Supergirl
looks gd
141
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
a gd adaption
142
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
The Dukes of Hazzard: The Beginning
it was better then the 2005 version
143
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
funny film
144
Rambo (Rambo IV) 2008,  R)
Rambo (Rambo IV)
a kick ass action movie
145
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
a gd film
146
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
Charlie's Angels
a kick ass action remake
147
Hancock 2008,  PG-13)
Hancock
this was a gd superhero flick
148
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
Mamma Mia!
awarsome film
149
Dad's Army 1971,  Unrated)
Dad's Army
classic
150
The Amazing Spider-Man 2012,  PG-13)
151
Batman - Return to the Batcave 2003,  Unrated)
Batman - Return to the Batcave
i liked it it was funny
152
Child's Play 2 1990,  R)
Child's Play 2
was ok
153
Child's Play 3 1991,  R)
Child's Play 3
it wass more funny then scary
154
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
funny and scary
155
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
luved it
156
TMNT 2007,  PG)
TMNT
i luved it
157
Firestarter 1984,  R)
Firestarter
great film
158
Next Avengers: Heroes of Tomorrow 2008,  PG)
Next Avengers: Heroes of Tomorrow
looks awarsome
159
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) 2006,  Unrated)
Return to Halloweentown (Halloweentown IV)
it was gd butthe first 2were the best
160
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
awarsome sequal
161
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
You Don't Mess with the Zohan
was really really funny
162
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
great way to end it
163
Blade II 2002,  R)
Blade II
the best of the three
164
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
a very gd end to the trilogy
165
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2 2009,  PG)
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2
should be gd
166
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
this is emiens best film ever made
167
Austin Powers 4 2013,  Unrated)
Austin Powers 4
i want this to happen
168
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
Monty Python's The Meaning of Life
classic python
169
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008,  PG-13)
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2)
f****** awarsom
170
Doctor Who: Dimensions in Time 1993,  Unrated)
171
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
gd film
172
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
better then the first one by a mile
173
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
awarsome
174
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
best movie ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
175
305 2007,  PG-13)
305
i thought preston from jackass was in thi
176
Camp Rock 2008,  G)
Camp Rock
i luved it
177
Camp Rock: The Final Jam 2010,  Unrated)
178
Scary Movie 5 2012,  Unrated)
Scary Movie 5
could be gd
179
Dragon Ball Z: Bojack Unbound 1993,  Unrated)
Dragon Ball Z: Bojack Unbound
i want to see this
180
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
best since the 3rd
181
Grindhouse 2007,  R)
Grindhouse
amazing films
182
Scooby-Doo 2002,  PG)
Scooby-Doo
luved it
183
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed
awarsome family film
184
Azumi 2003,  Unrated)
Azumi
gd movie
185
Boogeyman 2 2007,  Unrated)
Boogeyman 2
ok
186
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
The Incredible Hulk
awarsome film
187
The Addams Family 1991,  PG-13)
The Addams Family
awarsome film
188
Saw II 2005,  R)
189
Saw V 2008,  R)
Saw V
loved it
190
Thor 2011,  PG-13)
Thor
i want to see this
191
Fanboys 2007,  PG-13)
Fanboys
looks gd
192
Skyfall 2012,  Unrated)
Skyfall
can't wait
193
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
awarsome film
194
Starship Troopers 1997,  R)
Starship Troopers
gd film
195
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
196
Doctor Who: Time Crash 2007,  Unrated)
Doctor Who: Time Crash
luved it
197
Street Fighter: The Legend of Chun-Li 2009,  PG-13)
Street Fighter: The Legend of Chun-Li
give us the trailer plz
198
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
a kick ass zombie film
199
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
a decent sequal
200
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour 2008,  G)
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour
gd movie
201
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
Quantum of Solace
this really does rock man
202
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
classic comady
203
The Wrestler 2008,  R)
The Wrestler
looks awarsome
204
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew
the first one and no doubt the best
205
Transporter 3 2008,  PG-13)
Transporter 3
looks top notch
206
Family Guy ,  Unrated)
Family Guy
i luv family guy it's better then the simpsons
207
Palermo Shooting 2008,  Unrated)
Palermo Shooting
weres the triler
208
Tekken 2010,  R)
Tekken
could be gd
209
Aliens in the Attic 2009,  PG)
Aliens in the Attic
looks gd
210
Futurama: The Beast with a Billion Backs 2008,  Unrated)
Futurama: The Beast with a Billion Backs
gd movie
211
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
a gd star wars film
212
Bewitched 2005,  PG-13)
Bewitched
i thought it was ok
213
TNA Wrestling: The 50 Greatest Moments 2006,  Unrated)
TNA Wrestling: The 50 Greatest Moments
looks gd
214
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
Lara Croft - Tomb Raider
gd film
215
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005,  G)
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
a true classic
216
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
looks gd
217
Alien Autopsy 2006,  PG-13)
Alien Autopsy
a gd family film
218
Sky High 2005,  PG)
Sky High
a good family film
219
Batman Gotham Knight 2008,  PG-13)
Batman Gotham Knight
sweet movie
220
Doctor Who: The Infinite Quest 2007,  Unrated)
Doctor Who: The Infinite Quest
a gd dr who adventure
221
Drake and Josh Go Hollywood 2006,  Unrated)
Drake and Josh Go Hollywood
really funny film
222
Merry Christmas, Drake & Josh 2008,  Unrated)
Merry Christmas, Drake & Josh
kwl movie
223
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
awarsome film
224
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
fucking classic
225
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
fuckin messed up film
226
HULK VS. 2009,  PG-13)
HULK VS.
looks gd
227
Serenity 2005,  PG-13)
228
All the Boys Love Mandy Lane 2006,  R)
All the Boys Love Mandy Lane
looks gd
229
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
The Mask of Zorro
classic
230
The Legend of Zorro 2005,  PG)
The Legend of Zorro
a grate sequal
231
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
My Bloody Valentine 3-D
looks ace
232
Popeye 1980,  PG)
Popeye
classic
233
The Omen 1976,  R)
The Omen
clasic
234
Superhero Movie 2008,  PG-13)
Superhero Movie
i really enjoyed this movie
235
The Cheetah Girls: One World 2008,  Unrated)
The Cheetah Girls: One World
gd film
236
Jonas Brothers: The 3D Concert Experience 2009,  G)
Jonas Brothers: The 3D Concert Experience
awarsome
237
Wanted 2008,  R)
Wanted
awarsome film
238
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) 2008,  R)
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration)
one word awarsome
239
Tropic Thunder 2008,  R)
Tropic Thunder
thuis kicks ass
240
Pink Panther 2 2009,  PG)
Pink Panther 2
a gd sequal
241
The A-Team 2010,  PG-13)
The A-Team
awarsome film
242
Death Race 2008,  R)
Death Race
fucking love it
243
Natural Born Killers 1994,  R)
Natural Born Killers
luved it
244
Public Enemies 2009,  R)
Public Enemies
wow
245
Dragonball Evolution 2009,  PG)
Dragonball Evolution
a good family film with a good story and grate effects
246
Get Smart 2008,  PG-13)
Get Smart
awarsome
247
Saw III 2006,  R)
Saw III
luved it
248
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
loved it was so good
249
Knowing 2009,  PG-13)
Knowing
awarsome till the end
250
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
ace movie
251
Star Trek 2009,  PG-13)
Star Trek
this is fucking awarsome
252
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
Hannah Montana: The Movie
i liked the movie and the songs were so catchy i now have the urge to buy the cd
253
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
the best film of the year so far
254
Brüno (Bruno) 2009,  R)
Brüno (Bruno)
looks so ace
255
Looking for Eric 2009,  Unrated)
Looking for Eric
one word funny i suggest people go asnd see this film
256
St Trinian's II: The Legend of Fritton's Gold 2009,  Unrated)
St Trinian's II: The Legend of Fritton's Gold
i wanna see this
257
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
G.I. Joe: Rise of Cobra
i loved this movie
258
In the Loop 2008,  Unrated)
In the Loop
such a funny movie i beg people to watch it
259
Homeward Bound - The Incredible Journey 1993,  G)
Homeward Bound - The Incredible Journey
a very sad and entertaining movie
260
Friday the 13th 2009,  R)
Friday the 13th
an awarsome movie
261
District 9 2009,  R)
District 9
omfg i love this movie
262
Fast & Furious 2009,  PG-13)
Fast & Furious
this was such a kick ass movie with all the origal cast back paul and vin are the ORINGINAL bad boys
263
Fish Tank 2009,  Unrated)
Fish Tank
it was a pretty good film but not a great film
264
Sorority Row 2009,  R)
Sorority Row
a great movie end off
265
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant 2009,  PG-13)
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant
looks good
266
Michael Jackson's This Is It 2009,  PG)
Michael Jackson's This Is It
such a good film
267
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
a good comady
268
Avatar 2009,  PG-13)
Avatar
fucking awarsome film
269
Inglourious Basterds 2009,  R)
Inglourious Basterds
such a good movie well done mr tarantino for making enougher good movie
270
Slumdog Millionaire 2008,  R)
Slumdog Millionaire
a really good film
271
The Hangover 2009,  R)
The Hangover
a fucking awarsome film i've neaver laughed so much in my life
272
H2: Halloween II 2009,  R)
H2: Halloween II
a good horror sequal
273
HALO Legends 2010,  PG-13)
HALO Legends
awarsome film and i great way to expand the halo world btw best episodes were odd one out and the package
274
Solomon Kane 2010,  Unrated)
Solomon Kane
a fucking great movie
275
South Park: Imaginationland: The Movie 2008,  Unrated)
South Park: Imaginationland: The Movie
it;s fairly boring but still good
276
Saw VI 2009,  R)
Saw VI
it's a good scary film that goes back to the roots of saw but might i say that jigsaws grand scheme is not resvolved in this one
277
The Love Bug 1968,  G)
The Love Bug
a great classic then every movie go-er should have in there collection
278
Whip It 2009,  PG-13)
Whip It
looks awarsome
279
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
it's a really good fun movie
280
Sarah Jane Adventures - The Complete First Season 2008,  Unrated)
Sarah Jane Adventures - The Complete First Season
great dr who spin-offf
281
Kick-Ass 2010,  R)
Kick-Ass
this film kicks so much ass it's easily better then the dark knight but the main star of the show has to go to hit-girl
282
Sarah Jane Adventures: The Complete Second Season 2009,  Unrated)
Sarah Jane Adventures: The Complete Second Season
a great second season
283
A Nightmare on Elm Street 2010,  R)
A Nightmare on Elm Street
i great horror movie it's really fucking scary
284
Bitch Slap 2010,  R)
Bitch Slap
fuckin awarsome
285
Iron Man 2 2010,  PG-13)
Iron Man 2
omg such i great kick-ass movie dare i say it it's better then the first one
286
Justice League: Crisis On Two Earths 2009,  PG-13)
Justice League: Crisis On Two Earths
loved loved loved it
287
Prince of Persia: The Sands of Time 2010,  PG-13)
Prince of Persia: The Sands of Time
a great film faithfully adapted from a great series of games
288
Men in Black III 2012,  PG-13)
289
Predators 2010,  R)
Predators
it's fucking epic
290
Toy Story 3 2010,  G)
Toy Story 3
a five star movie
291
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy 2010,  Unrated)
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy
DON'T FALL ASLEEP
292
Devil 2010,  PG-13)
293
The Graves 2009,  R)
The Graves
a decent horror flick
294
Death Race 2 2010,  R)
Death Race 2
looks awarsome
295
I Spit On Your Grave 2010,  R)
296
Due Date 2010,  R)
Due Date
i loved it and the ending camoe ( not going to mention by who) was brill
297
13Hrs 2010,  Unrated)
13Hrs
i good warewolf/horror/brit-horror flick
298
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
amazing film from the emotional start to the breath taking cliff hanger of a finish
299
The Girl with the Dragon Tattoo 2009,  R)
The Girl with the Dragon Tattoo
awarsome film
300
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
Buffy the Vampire Slayer
it's a decent film but i'd check out the show first
301
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2011,  PG-13)
302
Family Guy Presents: It's a Trap 2010,  Unrated)
Family Guy Presents: It's a Trap
looks cool
303
Winnie the Pooh 2011,  G)
Winnie the Pooh
a nice sweet movie
304
The Dark Knight Rises 2012,  PG-13)
305
Thunderbirds Are Go 1966,  Unrated)
306
Thunderbird 6 1966,  G)
307
The Girl Who Played with Fire (Flickan som lekte med elden) 2009,  R)
The Girl Who Played with Fire (Flickan som lekte med elden)
a fantastic sequel with a great twist ending
308
Resident Evil: Afterlife 2010,  R)
Resident Evil: Afterlife
it was awarsome
309
Paranormal Activity 3 2011,  R)
310
Prometheus 2012,  R)
Prometheus
want to see it
311
Marvel's The Avengers 2012,  PG-13)
Marvel's The Avengers
should be gd
312
Untitled Star Trek Sequel (Star Trek 2) 2013,  Unrated)
313
Pokemon: The Rise of Darkrai 2007,  Unrated)
Pokemon: The Rise of Darkrai
the legend of pokemon is reborn with this awarsome film
314
Wake Wood 2009,  R)
315
True Grit 2010,  PG-13)
True Grit
a great old school wastern
316
Machete 2010,  R)
Machete
such a sweet film
317
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest 2009,  R)
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest
good film but not as good as the rest
318
Scream 4 2011,  R)
Scream 4
horror cannot get better welcome back the king of the slasher film
319
Kôkaku kidôtai 2.0 (Ghost in the Shell 2.0) 2008,  Unrated)
Kôkaku kidôtai 2.0 (Ghost in the Shell 2.0)
a great film but the cgi feels mis-placed
320
The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo kakeru shojo) 2006,  Unrated)
The Girl Who Leapt Through Time (Toki wo kakeru shojo)
utterly amazing film
321
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
this film gets the full five stars it's a truly amazing film and a great ending to a great franchise
322
The Inbetweeners 2011,  Unrated)
The Inbetweeners
this was easily the film of the summer
323
Ghost in the Shell 2 - Innocence 2004,  PG-13)
Ghost in the Shell 2 - Innocence
it is good but it gets a little confusing at times in terms with whats going on in the story
324
Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex Solid State Society (Ghost in the Shell: Solid State Society) 2007,  Unrated)
Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex Solid State Society (Ghost in the Shell: Solid State Society)
a good way to end the series
325
Paranormal Activity 2 2010,  R)
Paranormal Activity 2
an okish sequal
326
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
all these years on and it's still a great film
327
Easy A 2010,  PG-13)
Easy A
a really good high school comedy- This aint no high school musical
328
Immortals 2011,  R)
Immortals
looks amazing

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments