My Favorite Movies


  TheBunnyWank's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
2
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
3
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Better than the other two new ones.
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
7
The Big Lebowski 1998,  R)
8
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004,  R)
The Life Aquatic with Steve Zissou
Both an amazing story and amazing acting. I find it absolutely hilarious.
9
Blade Runner 1982,  R)
10
The Darjeeling Limited 2007,  R)
11
The Dark Knight 2008,  PG-13)
12
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
13
Die Hard 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments