My Favorite Movies


  thebuddylove1's Rating My Rating
1
8 Seconds 1994,  PG-13)
8 Seconds
greatest movie of all time had to go out and buy it as soon as it came out
2
The Dukes of Hazzard: Hazzard in Hollywood 2000,  Unrated)
The Dukes of Hazzard: Hazzard in Hollywood
can't wait to find this one.
3
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
this movie was good
4
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
this one wasn't as good as the serriers
5
The Dukes of Hazzard: Reunion! 1997,  PG)
The Dukes of Hazzard: Reunion!
I don't have this one yet but i will as soon as I find it
6
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
The Dukes of Hazzard: The Beginning
I am a duks fan so I love all the dukes of hazzard movies.
7
The Dukes 2007,  PG-13)
The Dukes
got it you have to see this one.
8
The Gambler 1980,  Unrated)
The Gambler
if you like Kenny Rodgers.
9
The Gambler Returns: The Luck of the Draw 1991,  Unrated)
10
The Cowboy Way 1994,  PG-13)
11
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
12
Big Bad John 1990,  PG-13)
13
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
14
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
15
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
16
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
17
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
18
Freddy vs. Jason 2003,  R)
19
Evil Dead 2 1987,  R)
20
Army of Darkness 1993,  R)
21
Big Trouble in Little China 1986,  PG-13)
22
Pale Rider 1985,  R)
23
Ghost Rider 2007,  PG-13)
24
Knight Rider 2010 1994,  Unrated)
25
Any Which Way You Can 1980,  PG)
26
Every Which Way But Loose 1978,  PG)
27
The Magnificent Seven 1960,  R)
28
Return of the Magnificent Seven 1966,  Unrated)
29
Guns of the Magnificent Seven 1969,  G)
30
The Chase 1994,  R)
31
Young Guns 1988,  R)
32
Young Guns II 1990,  PG-13)
33
Tombstone 1993,  R)
34
Frank and Jesse 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments