My Favorite Movies
| tharv07's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Goodbye Girl 1977, PG) |
|
| 2 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 3 |
Who's That Girl? 1987, PG) |
|
| 4 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Moving Violations 1985, PG-13) |
|
| 7 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 8 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 9 |
Lady and the Tramp 1955, G) |
|
| 10 |
Elektra 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 12 |
The Original Kings of Comedy 2000, R) |
|
| 13 |
Redneck Comedy Roundup 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Blue Collar Comedy Tour: One for the Road 2006, Unrated) |
|
| 15 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 16 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 20 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 23 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 24 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 25 |
Walk Like a Man 1987, PG) |
|
| 26 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 27 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |



























