My Favorite Movies
| tgracso's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 2 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 4 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 6 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Girl With a Pearl Earring 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Evil (Ondskan) 2006, G) |
|
| 9 |
Babam Ve Oglum (My Father and My Son) 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Elizabeth: The Golden Age 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Tristan & Isolde 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Sobrenatural (All of them Witches) 1996, Unrated) |
|
| 13 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 15 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 16 |
The Lives of Others 2006, R) |
|
| 17 |
The Way Home (Jibeuro) 2002, PG) |
|
| 18 |
The Man Without a Past 2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Uninvited 2009, PG-13) |


















