My Favorite Movies


  tfry11's Rating My Rating
1
17 Again 2009,  PG-13)
17 Again
this movie was off the hook i loved and you would too!
2
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
this made me go to the bathroom and take a break it scared the daylights out of me! things jump out at you when you don't expect it and the rest just scary... leatherface has a weird deal to go with his life he cuts peoples faces off and wears them! hes wacky if i were you i would watch it and don't watch again its good scary!
3
Pineapple Express 2008,  R)
Pineapple Express
this movie was absolutley hilarious! seth rogan dang! hes freakin funny! if i like pineapple express you would like it! so go enjoy this hilarious movie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4
Coraline 2009,  PG)
Coraline
i love tis movie i own it too! the 3D is great and the movie the bomb!
5
Step Brothers 2008,  R)
Step Brothers
this was so funny!!!! if i like it you would like it
6
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
this was scary! it was amazing though! shaun of the dead made a skit of this movie and i loved both of them! but if i had to buy one of these movies it would be dawn of the dead because dawn of the dead is my favorite zombie movie i have seen!
7
G-Force 2009,  PG)
G-Force
i love this movie you would too!
8
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
my favorite music is rock n roll!!! so i love the movie!
9
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
this movie was good! i really enjoyed it! i recommend you seeing it.
10
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
this is the best one since the 1st everyone would like it!
11
The Strangers 2008,  R)
The Strangers
i own this movie and i don't know why i watch this scary gorey movie
12
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
Kindergarten Cop
funny and suspense movie! its perfect for the family!
13
Friday the 13th 2009,  R)
Friday the 13th
i loved it!
14
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
My Bloody Valentine 3-D
i love this movie! you would love it if i like it!
15
The Final Destination 2009,  R)
The Final Destination
this is the best final destination since the 1st!
16
Up 2009,  PG)
Up
this movie was amazing! the 3D was the best and the movie just rocked. kids would love it and you too! see it in 3D or 2D there the same great movie!
17
Fired Up 2009,  PG-13)
Fired Up
this was a hilarious movie!







this movie rocked the world! this was so hilarious everyone would laugh! but if i LOVED it you would LOVE it!
18
Cloudy With a Chance of Meatballs 2009,  PG)
Cloudy With a Chance of Meatballs
cloudy with a chance of meatballs (2009) is delicous. i saw it in IMAX 3D and the food coming at me and it made me hungry. trust me you will want some kind of food in this movie. this movie shocking and suspense and its pretty violent but not to scary for the little ones. anna farris and bill hader are fanastic. the rainbow of candy and the JELL-O is my favorite part of it. YOU WILL EAT THIS MOVIE!







awsome! your kids will be amazed! this movie is, breathtaking, shocking and kinda violent... but not to scray for the little ones
19
Zombieland 2009,  R)
Zombieland
this is awsome! hilarious! the best comedy i have ever seen! its a must see! if you thought this movie looked dumb... go see it it's awsome. the violence is graphic but it's really funny. i jumped in my seat a few times... or as i should say a lot of times. whatever... just go enjoy this movie. it's a must see straight up!
20
Avatar 2009,  PG-13)
21
2012 2009,  PG-13)
2012
see it. love it. 2012 was awesome!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments