My Favorite Movies
| tfranks0642's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 4 |
Sin City 2005, R) |
|
| 5 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 9 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 10 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 11 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 12 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Shining 1980, R) |
|
| 15 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
















