My Favorite Movies
| tezolosega's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 2 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 3 |
This Is the Army 1943, PG) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Home on the Range 2004, PG) |
|
| 12 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Departed 2006, R) |













