Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  texjames70's Rating My Rating
1
Invincible 2006,  PG)
Invincible
Great movie. I'm a big Philadelphia Eagles fan and I loved it.
2
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
Friday Night Lights
Great movie, I lived it.
3
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
Awesome to over come what these kids did.
4
The Longest Yard 2005,  PG-13)
5
The Longest Yard 1974,  R)
6
The Program 1993,  R)
7
300 2007,  R)
8
Braveheart 1995,  R)
9
Wedding Crashers 2005,  R)
10
The Notebook 2004,  PG-13)
11
Stick It 2006,  PG)
Stick It
Really liked it because the girls are hott!!
12
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
Funny.
13
Billy Madison 1995,  PG-13)
14
The Rookie 2002,  G)
15
Saving Private Ryan 1998,  R)
16
We Were Soldiers 2002,  R)
17
Donnie Darko 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments