My Favorite Movies


  texasgirl225's Rating My Rating
1
Grease 1978,  PG)
2
Urban Cowboy 1980,  PG)
3
Saturday Night Fever 1977,  R)
4
Forrest Gump 1994,  PG-13)
5
Apollo 13 1995,  PG)
6
Big 1988,  PG)
7
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
8
Steel Magnolias 1989,  PG)
9
Beaches 1988,  PG-13)
10
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
11
The Little Mermaid 1989,  G)
12
Finding Nemo 2003,  G)
13
The Lion King 1994,  G)
14
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
15
Shrek 2001,  PG)
16
Shrek 2 2004,  PG)
17
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
18
Father of the Bride 1991,  PG)
19
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
20
So I Married an Axe Murderer 1993,  PG-13)
21
Honey 2003,  PG-13)
22
Legally Blonde 2001,  PG-13)
23
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
24
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
25
Cruel Intentions 1999,  R)
26
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
27
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005,  PG-13)
28
50 First Dates 2004,  PG-13)
29
Little Nicky 2000,  PG-13)
30
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
31
She's the Man 2006,  PG-13)
32
She's All That 1999,  PG-13)
33
Little Man 2006,  PG-13)
34
White Chicks 2004,  PG-13)
35
White Noise 2005,  PG-13)
36
Sybil 1976,  Unrated)
37
High Tension (Switchblade Romance) 2003,  R)
38
Bring It On 2000,  PG-13)
39
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
40
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
41
The Family Stone 2005,  PG-13)
42
Something's Gotta Give 2003,  PG-13)
43
Because I Said So 2007,  PG-13)
Because I Said So
I love this movie!!!!
44
A Walk to Remember 2002,  PG)
45
The Santa Clause 1994,  PG)
46
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
47
Bad Santa 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments