My Favorite Movies


  Tetsuo8's Rating My Rating
1
Me, Myself & Irene 2000,  R)
Me, Myself & Irene
this movie is net for the easily offended !? it is hilarous though !!!! there are times when you laugh for minutes at a time
2
Requiem for a Dream 2000,  R)
Requiem for a Dream
the effects of drugs and what can happen if you don't control it ....
i love this film . good job Aronofsky
Libatique
3
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
A laugh riot.
4
The Big Lebowski 1998,  R)
5
Lost Highway 1997,  R)
6
Liar Liar 1997,  PG-13)
7
Speedracer: The Movie ,  Unrated)
8
Death Wish 1974,  R)
Death Wish
how he comes about getting revenge
9
Moby Dick 1956,  Unrated)
10
Basic Instinct 1992,  R)
Basic Instinct
eeeeeehhhhhhh (drools)
11
21 Grams 2003,  R)
21 Grams
what a storyline!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
an original movie. WARNING you will laugh so much you might have to watch this film twice to see the parts you missed
13
Hoffa 1992,  R)
Hoffa
what a movie!!!
Nixon bailed out hoffa ??

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments