Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. tet91
  2. Tetiana

Give list a short description

  tet91's Rating My Rating
1
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
good action movie
2
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
Daniel Craig is a good James Bond
3
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker)
I LOVE this movie.
you need to see it
the books are also great, and I Loved alex. Just AWESOME!!!
Can't get enough of it!
4
No Reservations 2007,  PG)
5
XXX 2002,  PG-13)
XXX
it's a great movie, and Vin Diesel is a really good acteur
6
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
7
Mission Impossible 1996,  PG-13)
8
Eragon 2006,  PG)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
it's my most favorite Harry Potter-movie
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Chocolat 2000,  PG-13)
Chocolat
I love chocolate, so...
and johnny depp is great again
16
Minority Report 2002,  PG-13)
17
The Lord of the Rings 1978,  PG)
18
Agent Cody Banks 2003,  PG)
19
Domino 2005,  R)
20
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
nice
21
X-Men 2000,  PG-13)
22
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
really good movie
23
Blade 1998,  R)
24
Kruistocht in spijkerbroek (Crusade in Jeans) (Crusade: A March Through Time) 2007,  PG)
Kruistocht in spijkerbroek (Crusade in Jeans) (Crusade: A March Through Time)
it's a good movie
25
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
love it
great story
26
xXx: State of the Union 2005,  R)
xXx: State of the Union
I think the first part of xXx is better, but this part is also very good
27
Agent Cody Banks 2 - Destination London 2004,  PG)
28
Jumper 2008,  PG-13)
Jumper
AWESOME!!!
loved hayden christensen
29
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
really good movie
30
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
It's getting worse, everytime I see it!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments