My Favorite Movies
| terpmayhem's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
Sunset Boulevard 1950, Unrated) |
|
| 4 |
Grease 1978, PG) |
|
| 5 |
An Affair to Remember 1957, Unrated) |
|
| 6 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 7 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 8 |
North by Northwest 1959, Unrated) |
|
| 9 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Waitress 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Atonement 2007, R) |
|
| 12 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 14 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 15 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |















