My Favorite Movies


  terekrobins's Rating My Rating
1
A Bridge Too Far 1977,  R)
2
Force 10 from Navarone 1978,  PG)
3
The Guns of Navarone 1961,  Unrated)
4
Hamburger Hill 1987,  R)
5
Saving Private Ryan 1998,  R)
6
Rambo III 1988,  R)
7
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
8
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
9
Bloodsport 1986,  R)
10
Double Impact 1991,  R)
11
Double Team 1997,  R)
12
Hard Target 1993,  R)
13
In Hell 2003,  R)
14
The Quest 1996,  PG-13)
15
Maximum Risk 1996,  R)
16
Death Warrant 1990,  R)
17
Timecop 1994,  R)
18
Legionnaire 1999,  R)
19
Nowhere to Run 2003,  R)
20
Sudden Death 1995,  R)
21
Cyborg 1989,  R)
22
Knock Off 1998,  R)
23
Universal Soldier - The Return 1999,  R)
24
Universal Soldier 1992,  R)
25
Kickboxer 1989,  R)
26
Replicant 2001,  R)
27
No Retreat, No Surrender 1986,  PG)
28
Street Fighter 1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments