My Favorite Movies


  teowinston's Rating My Rating
1
Spider-Man 2002,  PG-13)
2
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
3
Infernal Affairs II 2003,  PG-13)
4
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) 2003,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002,  R)
9
Take the Lead 2006,  PG-13)
10
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
11
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
12
Eight Below 2006,  PG)
13
50 First Dates 2004,  PG-13)
14
Anger Management 2003,  PG-13)
15
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
19
The Matrix Revolutions 2003,  R)
20
The Matrix Reloaded 2003,  R)
21
The Matrix 1999,  R)
22
Men in Black 1997,  PG-13)
23
Men in Black II 2002,  PG-13)
24
X-Men 2000,  PG-13)
25
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
26
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
27
Underworld: Evolution 2006,  R)
28
Underworld 2003,  R)
29
Tau man ji D (Initial D) 2005,  Unrated)
30
The Pianist 2002,  R)
31
Love Actually 2003,  R)
32
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
33
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
34
The Butterfly Effect 2004,  R)
35
The Last Samurai 2003,  R)
36
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
37
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
38
Batman Begins 2005,  PG-13)
39
Gladiator 2000,  R)
40
Braveheart 1995,  R)
41
We Were Soldiers 2002,  R)
42
Face/Off 1997,  R)
43
Hitch 2005,  PG-13)
44
Stuck On You 2003,  PG-13)
45
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
46
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
47
Mission Impossible 1996,  PG-13)
48
Van Helsing 2004,  PG-13)
49
School of Rock 2003,  PG-13)
50
The World's Fastest Indian 2005,  PG-13)
51
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
52
The Illusionist 2006,  PG-13)
53
Hellboy 2004,  PG-13)
54
Drumline 2002,  PG-13)
55
The Island 2005,  PG-13)
56
Swordfish 2001,  R)
57
Casino Royale 2006,  PG-13)
58
Click 2006,  PG-13)
59
Night at the Museum 2006,  PG)
60
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
61
Independence Day 1996,  PG-13)
62
Back to the Future 1985,  PG)
63
Back to the Future Part III 1990,  PG)
64
Back to the Future Part II 1989,  PG)
65
The One 2001,  PG-13)
66
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
67
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
68
Bo bui gai wak (Rob-B-Hood) (Robin-B-Hood) 2006,  Unrated)
69
300 2007,  R)
70
Chat gim (The Seven Swords) 2005,  R)
71
Moon to (Protégé) 2007,  R)
72
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
73
Hitman 2007,  R)
74
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments