My Favorite Movies
| teoiny1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Smokin' Aces 2007, R) |
|
| 8 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 9 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 10 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 14 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 15 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 16 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 17 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 18 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 19 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 20 |
The Departed 2006, R) |
|
| 21 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 22 |
GoodFellas 1990, R) |






















